KALENDARZ WYDARZEŃ
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Drukuj

Aktualności

ON-LINE Adio Qerida – Koncert pieśni sefardyjskich
23 czerwca 2020

Zapraszamy na ADIO QUERIDA – Wieczór pieśni sefardyjskich!
Wykonawcy: Anna Riveiro: śpiew, gitara, wybór utworów i scenariusz koncertu; Michał Pindakiewicz: gitara, aranżacje utworów

Muzyka sefardyjska to muzyka Żydów zamieszkujących w średniowieczu Półwysep Iberyjski. Wywodzi się z Hiszpanii, czyli Sefarad, jak nazywano ją po hebrajsku. Wyboru pieśni do programu: ADIO QUERIDA dokonała wokalistka Anna Riveiro uważana za mistrzynię pieśni sefardyjskich i nazywana „polskim głosem Sefarad” („La voz polaca de Sefarad” – eSefarad.com).

 • Anna Riveiro, „obdarzona głosem o ciepłej, południowej barwie”, przekazuje słuchaczom bogactwo ukrytych w pieśniach emocji, zaś aranżacje pieśni sefardyjskich na dwie gitary przywołują związki tej muzyki z kulturą Hiszpanii. Pieśni zabrzmią z towarzyszeniem jednej i dwóch gitar. Ciepły, zmysłowy głos solistki wspaniale rymuje się z wirtuozowską grą gitarzysty a tematem przewodnim koncertu jest miłość…
   
 • Program ADIO QUERIDA prezentowany był m.in. w Meksyku na festiwalach muzyki dawnej i muzyki świata: XIX FESTIVAL DEL ORGANO BARROCO i FESTIVAL SAN MIGUEL CANTADOR.
   
 • Anna Riveiro – charyzmatyczna wokalistka, kantorka, trenerka głosu, gitarzystka, producentka muzyczna. Śpiewa w wielu stylach i językach wykonując muzykę z różnych epok, tradycji i krajów – Muzykę Świata (World Music). W swojej twórczości jest ambasadorką wielokulturowości. Szczególne miejsce w jej repertuarze ma muzyka żydowska a zwłaszcza sefardyjska. Jej interpretacje pieśni sefardyjskich uznane zostały za wzorcowe w programie UNESCO dotyczącym języków zagrożonych wymarciem.
   
 • Stale koncertuje w Polsce i na świecie. Koncertowała m.in. w Izraelu, Meksyku, Hiszpanii, Francji, Anglii, Niemczech i we Włoszech. Artystka wykonuje również pieśni jidisz oraz pieśni hebrajskie, w tym liturgiczne (śpiewa też jako kantorka). Jej poszukiwania twórcze kierują się także od lat ku muzyce dawnej i tradycyjnej związanej z kulturą Hiszpanii, Portugalii, Francji i Polski.
   
 • Nagrywała dla Radia i Telewizji. Dokonała też wielu nagrań fonograficznych, w tym 7 płyt solowych m.in z pieśniami sefardyjskimi nagranymi z różnym instrumentarium i w odmiennych stylach. Obok działalności koncertowej prowadzi kursy i warsztaty wokalne w Polsce i na świecie a także lekcje śpiewu „online” w ramach: ANNA RIVEIRO VOCAL MASTER CLASSES.
   
 • Więcej o twórczości Anny Riveiro: www.annariveiro.com


Michał Pindakiewicz
Gitarzysta klasyczny o wszechstronnych zainteresowaniach muzycznych. Absolwent Akademii Muzycznej w Warszawie i laureat międzynarodowych konkursów gitarowych. Współpracował z m. in. Filharmonią Narodową i Teatrem Wielkim w Warszawie, Polską Orkiestrą Radiową, Teatrem Buffo, Teatrem Roma. Koncertował na wielu scenach w Polsce oraz m. in. w Czechach, Niemczech, Hiszpanii i Meksyku. Występuje z wieloma zespołami oraz muzykami klasycznymi, jazzowymi i folkowymi.

Wydarzenie będzie dostępne przez 24h do 14.07.

elephant